Byki i niedźwiedzie tygodnia

Publikacja:

Aktualizacja danych: 22.01.2020, godz. 15.45

title= Foto: Adobestock

1. Biomed-Lublin z krzyżem śmierci na wykresie

title= Foto: GG Parkiet

Noworoczne podejście kursu akcji lubelskiej spółki pod strefę oporową (10 zł), wyznaczoną przez lokalne dołki z 2020 r., zakończyło się zwrotem na południe. W minionym tygodniu kurs wrócił w okolicę 8,5 zł, a średnia z 50 sesji przebiła w dół 200-sesyjną, tworząc formację krzyża śmierci. Taki układ wspiera spadkowy scenariusz w dłuższym horyzoncie czasowym. Jego potwierdzeniem będzie zejście poniżej dna spadkowego trendu, które znajduje się na poziomie 7,58 zł. To jest najbliższe wsparcie. Oporem jest okolica pułapu 12 zł.

2. Tauron z problemami przy oporze 3 zł

title= Foto: GG Parkiet

Od listopada akcje energetycznej spółki podrożały o 50 proc. Skala zwyżki jest tak duża, że średnia z 50 sesji zwróciła się ku górze, a 200-sesyjna utrzymała wzrostowe nachylenie. W szerszym ujęciu układ techniczny wygląda byczo. W minionym tygodniu cena konsolidowała się jednak przy 3 zł, pokazując symptomy niemocy. Poziom ten to opór, wyznaczony przez szczyt z lipca 2020 r., przy którym powstała wówczas formacja RGR. Przegrzany oscylator RSI i zawracający w dół MACD zwiększają ryzyko korekty. Najbliższe wsparcie to 2,5 zł.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów Parkietu

Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na roczny dostęp do parkiet.com

    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: analiz, najnowszych komentarzy i opinii ekspertów.
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
  • nie zawiera: Aplikacji na smartfon i tablet

Kup teraz

Powiązane artykuły

Contact us

Find us at the office

Procter- Lebret street no. 84, 49328 Stanley, Falkland Islands

Give us a ring

Travontae Brummels
+26 237 340 160
Mon - Fri, 7:00-22:00

Contact us